От 10 до 13 септември 2015, китното родопско село Момчиловци бе домакин на първия по рода си Фестивал на киселото мляко. Четиридневното събитие бе открито от Министъра на туризма г-жа Николина Ангелкова. Деми травел бе един от организаторите на събитието, заедно с подкрепата на Министерство на туризма, Община Смолян, село Момчиловци, Swagbag.eu и „Тодоров“ АД. Откриване на Пътеката на дълголетието; изложение на местните производители на млечни продукти, дегустация на домашно приготвено кисело мляко и сирена под звуците на родопския фолклор; научен семинар на тема „Свойства и потенциал на пробиотичните млечно-кисели бактерии“;пътуващ кулинарен театър на Ути Бъчваров; национален конкурс за красота „Мис Родопи“ 2015, чиято победителката ще стане рекламно лице на китайското кисело мляко „Момчиловци“ и заедно с подгласничките ще посетят Китай в рамките на Програма за полуляризиране на българското кисело мляко и неговите уникални свойства – на всичко това се насладиха,щастливците посетили събитието.